Son Uyemiz: gorkem89. Aramiza Hosgeldin!

23 Eylül 2023 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Yeni Volkswagen Transporter 2010
Yeni Volkswagen Transporter 2010
Volkswagen 2010 model yılıyla birlikte Transporter, Caravelle ve Multivan modellerini makyajlayarak daha güncel bir görünüme kavuşturdu. Yeni modelde Golf ve Polo’dan tanıdığımız far ve ızgara grubunun yanı sıra benzer bir iç mekan kullanılıyor.

Bütün modellerde dış ve iç kısımda tarz değişiklikleri yapılmış. Alman otomobil üreticisine göre sabit basınçlı püskürtme sistemine sahip yeni TDI motor serisi hem daha düşük emisyon sağlıyor, hem de bütün modellerde yakıt ekonomisini ortalama %10 artırıyor.

T5 modelleri dış kısımda yeni kapı aynaları ve Polo, Golf ve Scirocco gibi yeni Volkswagen otomobillerindekilere benzeyen ön ızgara ve ön farlar barındırıyor. Caravelle ve Multivan yeni arka far kümeleri ve krom yan trimler içeriyor.

İç kısımda Volkswagen’in en yeni yolcu otomobillerinden alınmış yeni özellikler var. Bunlar arasında üç kollu direksiyon simidi, yeniden düzenlenmiş göstergeler ve en yeni ses ve dokunmatik ekranlı navigasyon sistemleri sayılabilir.

Diğer yeni özellikler arasında yokuşta kalkış yardımlı yeni nesil bir ESP (Elektronik Stabilite Programı) ve bir acil durum fren ışığı işlevi, ayrıca ilk olarak Touareg’e dahil edilen, sürücüyü aracın kör noktasındaki cisimler konusunda uyaran Volkswagen Side Assist şerit değiştirme sistemi ve yeni lastik izleme ekranı (TMD) bulunuyor.

2010 model yılı T5 serisi motor kaputunun altında yeni 2.0 litrelik dört silindirli, sabit basınçlı püskürtme sistemine sahip dört farklı TDI motora sahip. Motorların güç üretimleri 84 BG ve 220 Nm tork, 102 BG ve 250 Nm, 140 BG ve 340 Nm ve 180 BG ve 400 Nm. Volkswagen artık EU5 emisyon standartlarına uyum sağlayan motorlar sayesinde bütün modellerde yakıt tüketimi seviyelerinin yaklaşık 1.9 litre kadar aşağı çekildiğini, CO2 emisyonlarının da 52 gr/km azaltıldığını iddia ediyor.

Yeni modeller aynı zamanda VW’nin yedi vitesli DSG çift debriyajlı şanzımanını da bünyesinde barındırıyor. Bu şanzıman ilk defa olarak 4MOTION dört tekerlek çekiş sistemiyle beraber kullanılabilecek.

T5 dünya çapında ilk defa Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak, satışlar ise Ekim ayının ortasında başlayacak.

  Fotogaleri: İçerik Fotoğrafları | 2010 Volkswagen Transporter
2010 Volkswagen Transporter | Fotoğraf:1
2010 Volkswagen Transporter | Fotoğraf:2
2010 Volkswagen Transporter | Fotoğraf:3
2010 Volkswagen Transporter | Fotoğraf:4
2010 Volkswagen Transporter | Fotoğraf:5
2010 Volkswagen Transporter | Fotoğraf:6

Haber Kategorileri

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Balanst rezistör değerleri: Elektronik ateşleme sistemi iki rezistör ile korunur. Bunlar, 0,55 ohm olan normal devre direnci ile 5.ohm olan yardımcı devre direncidir.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: