Son Uyemiz: gorkem89. Aramiza Hosgeldin!

23 Eylül 2023 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Merhaba. Otokritik.com ziyaretinize açıldı.
Erhan Tezakar
Erhan Tezakar
erhan@otokritik.com

Sitemiz 30 Ağustos 2007 itibariyle otomobil tutkunlarının ziyaretine açılmıştır.

Son zamanlarda artan otomobil satışlarında tüketicilere yol gösterici olmak ve otokritik.com’u otomobil almadan önce başvurulması gereken bir adres haline getirmek en büyük hedef. Sitenin kuruluş amaçlarından bir tanesi de otomobillere düşkün olan herkesin diğer kullanıcılarla birşeyler paylaşabileceği interaktif bir ortam yaratmak.

Kısaca siteyi tanıtmak gerekirse, isminden de anlaşılacağı gibi genellikle otomobiller üzerine yorumlar ve karşılaştırmalar yapacağız. Sitemizin içeriğinde bulunacak ve en iddialı bölümümüz ise Oto Kritik bölümü. Bu bölümde hali hazırda araç sahibi olan üyelerimiz aldıkları günden itibaren otomobillerinin çıkardığı sorunları bir karne doldurur gibi yazacaklar. Otomobil almak isteyen ziyaretçilerimiz ise hangi modelin ne gibi kronik sorunları olduğunu ilk elden ve kesin olarak öğrenebilecek.

Garaj bölümüne kendi aracınızı ekleyerek diğer üyelerimizin yorumlarını alabilir, puanlama sistemini kullanarak üyelerimizin tatlı bir rekabet içerisine girmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Makaleler bölümünde çeşitli kategorilerde bir çok makaleye ulaşabilirsiniz. Otomobillerin ikinci el karneleri, Ünlü Tasarımcılar, Efsane Otomobiller, Püf noktaları gibi kategorilerin yanı sıra sitemizde yayınlanmak üzere kendi yazdığınız makalelerinizi de otomobil tutkunlarıyla paylaşabilirsiniz.

Veritabanları bölümümüzde Fabrika Verileri, Kasko Değerleri ve Vergiler olmak üzere 3 alt bölüm hazırlandı. Bu bölümlerde 2000’den fazla modelin Fabrika verilerine ulaşabilir, 8250’den fazla modelin sürekli güncel kasko değer listesinden faydalanabilir veya bulunduğumuz yıl içerisinde ödemekle yükümlü olduğunuz vergilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Videolar bölümünde site yöneticileri ve üyeleri tarafından eklenmiş olan otomobil videoları koleksiyonu sayesinde güzel vakit geçirebilir, kendi video blogunuzu oluşturabilirsiniz.

Haberler bölümünde 4 kategoride en güncel haberleri takip edebilir ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

TV’de bu Hafta bölümünden bu hafta televizyonda otomobiller ile ilgili hangi programlar olduğunu gün ve saatleriyle takip edebilirsiniz.

Trafik Kameraları Canlı Yayın bağlantısını kullanarak İstanbul içerisindeki 74 trafik kamerasına canlı olarak bağlanarak güzergahınız üzerindeki yollardaki trafik durumunu anında izleyebilirsiniz.

Forum bölümümüzde diğer Otokritik.com kullanıcıları ile ister otomobillerle ilgili ister farklı ilgi alanlarınızla ilgili paylaşımlarda bulunabilir Özel Mesaj sistemimiz sayesinde tüm üyeler ile doğrudan bağlantıya geçebilirsiniz.

Malesef Türkiye’de otomobiller üzerine kurulan sitelerin çoğu, kullanıcılara otomobil alımında yol gösterici olmak yerine ikinci el ilanları pazarlamayı tercih etmekteler. Bir tüketici satın almak istediği otomobille ilgili internette çeşitli araştırmalar yapıyor fakat sadece bölük pörçük bilgilere veya konusundan sapmış forum yazılarına ulaşabiliyor. İlk kez otomotiv eleştirisini forum ortamından çıkartıp sadece o otomobilin sahibi olan kişilerin kendi otomobilleri ile ilgili yorumlarını yazabileceği bir ortam yaratmaya çalışıldı ve sanıyorum başarılı bir yazılım ortaya çıktı. Sitenin tüm bölümlerinin birbiriyle entegre çalışabilmesi için hazır hiçbir yazılım kullanılmayıp tüm yazılım forum dahil sıfırdan kodlandı.

Otokritik.com’un öncelikle tüketiciler ve otomobil tutkunları olmak üzere tüm otomotiv sektörüne yararlı olmasını dilerim.

Saygı ve Sevgilerimle.

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Çan ağzı: Aşınmış olan silindirik bir parçanın daha fazla aşınmış olan tarafıdır.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: