Son Uyemiz: gorkem89. Aramiza Hosgeldin!

23 Eylül 2023 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Otomotiv yayınları ve monotonluk...
Emre Aksoy
Emre Aksoy

Uzun bir aradan sonra bu sayfaya tekrar yazı yazıyor olmak çok güzel. Bunca zamandır neden yazmadığımı merak ediyorsanız -ki zaten merak eden varsa bir elin parmaklarını geçeceğini sanmıyorum ama-; daha önce de belirttiğim gibi ben otomobil yazıları yazan sıradan bir otomobil severim. Profesyonel anlamda çalışmadığım için de kendi hayatımda olup bitenler klavye başına geçmeme çoğu zaman engel oluyor. Neyse, kişiseli bırakalım da bu yazımızın konusuna gelelim...


 Ülkemizdeki basılı otomobil yayınlarının sayısı gerçekten fazla. Otomotiv haberlerinden motorsporlarına, modifikasyon alanından yaşam stiline kadar otomobilin her alanıyla ilgili bir dergi bulmanız mümkün. Ancak bu çeşitlilik sadece dergi sayısında mevcut. Bir otomobil meraklısı olarak bir büfeye gidip bütün otomobil dergilerini topladığınızda sonuç genellikle para israfı oluyor. Neden mi? Çünkü bütün dergilerin içeriği neredeyse tamamen aynı! A dergisini alıyorsunuz “Maserati Granturismo incelemesi” diye kapak yapmış. Bunun dışında bi kaçta ticari araç incelemiş. B dergisini alıyorsunuz, içerik aynı. Aynı arabalar incelenmiş, aynı haberlerden bahsedilmiş.. Değişik şeyler okuma hevesiyle aldığınız dergilerin hepsinde aynı şeyleri tekrar tekrar görüyor olmak gerçekten insanın şevkini kıran birşey.


 Ancak bu konuda bu dergilerin yapımcılarını suçlamak yanlış olur. Burada suç kesinlikle otomobil ithalatçılarının. Belli Başlı büyük markalar dışında başka hiç bir otomobil markası test aracı sağlamıyor. Ya da model gamında 5 tane model varsa sadece 1 tanesinin test aracı oluyor, bu yüzden kalan 4 otomobilin incelemesini görmek mümkün olmuyor. Bunun sebebi üreticilerin ülkemize test aracı yollamıyor olması değil malesef. Test aracı olarak fabrikadan ücretsiz olarak gönderilen otomobillerin neredeyse hepsi ithalatçıların kendi otomobili haline geliyor. Müşterilerin aracı kullanıp fikir sahibi olmasını sağlayacaklarına araçları kendi özel  mülkiyetleri altına sokarak yarı fiyatına lüks otomobile biniyorlar.

Eh ülke de durum böyle olunca da dergiler monotonluktan kurtulamıyor...

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Külbütör manivelası: Kam hareketinin yönünü değiştirerek, supaba ileten maniveladır.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: