Son Uyemiz: gorkem89. Aramiza Hosgeldin!

23 Eylül 2023 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Makaleler \ Trafik kazalarında artık polis beklenmeyecek.
1 Nisan 2008’den itibaren trafik kazalarında polis beklenmesi tarihe karışacak. Trafik kazaları sebebiyle trafiğin aksamasının önlenmesinin planlandığı uygulamada taraflar aralarında anlaşarak tutanağı dolduracak ve kaza mahalinden ayrılabilecek.

1 Nisan 2008 tarihinde yürürlüğe girecek olan uygulamayla maddi hasarlı trafik kazalarından sonra trafik polisi bekleme devri sona eriyor. Trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmayı hedefleyen yeni düzenlemeden faydalanabilmek için araçlarda Maddi Hasarlı Trafik tespit tutanağının bulundurulması gerekiliyor.

 Kaza tespit tutanağını görüntülemek için tıklayın.
 Kaza tespit tutanağı açıklamalar sayfası.
 Örnek Kaza Tespit Tutanağı

Yeni düzenlemede polis beklemeden kaza mahalinden ayrılabilmek için öncelikle tarafların anlaşması şart. Ayrıca tarafların sürücü belgesi ve trafik sigortası gibi belgelerinin de tam olması bekleniyor.

Eğer iki tarafta kaza üzerinde anlaşma sağlar ve polis beklemeye gerek görmezse tutanak doldurularak imzalanıyor. Araçların fotoğraflarının çekilmesi de kazanın oluş şekli hakkında kanıt olabilmesi açısından yararlı fakat zorunlu değil. Sonraki aşamada ya karşı tarafın Trafik Sigortası poliçesini düzenleyen şirkete veya kendi aracınızın sigorta şirketine bu tutanakla başvuru yapmanız gerekiyor.

Sigorta şirketleri, en geç takip eden işgünü sonuna kadar tutanağı elektronik ortamda Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi'ne (TRAMER) ulaştırıyorlar. TRAMER en geç üç işgünü içinde tutanağa göre kusur oranlarını belirliyor. TRAMER sonuçları şirkete gönderdikten sonra şirket 3 gün inceleme yapıyor. Eğer farklı sonuçların olduğu iddia ediliyorsa tutanak, komisyonuna sunuluyor ve sonuçların kesin olarak tespit edilip TRAMER?in üzerinden sigorta şirketine bildiriliyor.

Sonuç olarak sorumlu tarafın sigorta şirketi veya trafik sigortasından, kendi sorumluluğu oranındaki tazminat 8 iş günü içerisinde karşı tarafa ödeniyor.

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Susturucu: Egzoz gazlarının egzoz borusunda yapmış olduğu sesi azaltan parçadır.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: